Про школу

 

 

 

Запорізька школа-інтернат #1 надає освітні та лікувально-реабілітаційні послуги для дітей з особливими потребами. До закладу зараховуються діти з вадами опорно-рухового апарату та (або) вадами розумового розвитку. Навчання здійснюється з підготовчого до 12 класу. Навчальна програма передбачає вивчення іноземних мов, корекційно-розвиткові заняття, ЛФК, гурткову роботу та спортивні секції.

В класах навчається від 6-ти до 12-ти учнів. З дітьми, які мають вади мовлення проводяться заняття з логопедом. Викладання здійснюється державною мовою. Умови проживання, 5-ти разове збалансоване харчування, медикаментозне лікування, фізіопроцедури, кисневі коктейлі та масаж на безоплатній основі. Діти можуть перебувати у школі як цілодобово, так і неповний день. По закінченню навчання видається свідоцтво про базову загальну середню освіту (10 класів) та атестат про повну загальну середню освіту (12 класів) державного зразка.

 

За 55 років школу закінчили 1050 учнів. Серед випускників підприємці, менеджери і працівники промисловості, працівники охорони здоров’я, сільського господарства, зв’язку, програмісти, спортсмени, поети. Наприклад, як згадує директор Цокур Ю.К. свого випускника Максима: «Ручку міг тримати лише двома руками, не міг писати, а став фахівцем в комп’ютерних технологія

«Взагалі, наш інтернат — другий дім. Завдяки чуйності керівництва ми вийшли у світ добрими людьми. Спасибі нашому директору — Юрієві Кириловичу Цокуру, усьому педагогічному колективу за уміння виховувати в підлітках повагу до дорослих, патріотизм до України. Випускники 1989 року.

Особливою гордістю педагогів стала Шаєр Вікторія (вона інвалід дитинства II групи), багаторазова чемпіонка і призерка чемпіонатів України з легкої атлетики і пауерліфтингу. Легкою атлетикою почала займатися з 1998 року, ще навчаючись в iнтернатi.

 

Спортивні досягнення:

1998 р. — дворазова срібна призерка чемпіонату Світу в Англії (ядро, диск),

1999 р. — триразова чемпіонка і рекордсменка Європи (диск, спис, ядро),

2001 р. — дворазова чемпіонка Всесвітніх Ігор серед спортсменів з ДЦП в Англії (ядро, диск),

2004 р. — фіналістка XII Паралімпійських ігор (Греція), де посіла 4 та 5 місця. (ядро, диск),

2006 р. — учасниця чемпіонату Світу у Нідерландах, 6 місце (ядро).

2007 р. — Міжнародні рейтингові змагання у Чехії, 5місце (ядро),

4 місце (диск).

2008 р. — Міжнародні рейтингові змагання, Хорватія — 2 місце (ядро),

3 місце (диск).