Школа молодого педагога

У межах комплексної програми підвищення кваліфікації педагогів в закладі  проведено тренінг на тему «Психологічна підтримка молодих педагогів».

Мета тренінгу – допомогти молодим спеціалістам усвідомити необхідність підвищення професійної  компетентності  у вирішенні складних педагогічних випадків. Учасники виявили зацікавленість до цієї теми та взяли активну участь у роботі  тренінгу.

Виконання вправи «Мозковий штурм: технологія ведення випадку» викликало у присутніх жвавий інтерес та дискусії, оскільки надало змогу не тільки обговорити  складні педагогічні ситуації, але і знайти шляхи їх подолання.  Учасники напрацювали ряд пропозицій до керівництва школи-інтернату, які дадуть змогу розробити ефективний алгоритм  міжструктурної взаємодії, який  у свою чергу дозволить  удосконалити педагогічні та виховні процеси.

 

Тема «Асертивна поведінка» та тематичні вправи надали можливість учасникам  усвідомити рівень особистої здатності  не залежати від зовнішніх впливів та оцінок, вміння самостійно регулювати власну поведінку і відповідати за неї.

Тема тренінгу настільки захопила учасників, що навіть під час перерви на чай та солодощі вони продовжували емоційне обговорення. В анкеті, яка була надана після закінчення тренінгу, як вчителі, так і вихователі  визначили «гарячі» теми та висловили побажання проводити подібні освітні заходи і надалі.

Підсумовуючи результати, учасники зазначили, що участь у тренінгах підвищує професійну гідність та надає можливість покращити психологічну обізнаність молодих спеціалістів, що сприяє поліпшенню їх психоемоційного стану  та мікроклімату у колективі.